english
מאמרים לאנשי חינוך ולאנשי מקצוע המטפלים בילדים ומתבגרים:

מהי היקשרות / שושנה הימן
אני הולך הביתה / ליז קרוקר
הכיתה כמרכז לאהבת למידה / שושנה הימן
חינוך מהלב בבית הספר / שושנה הימן
אסטרטגיות היקשרות בבית הספר - תקציר בעברית / שושנה הימן
אסטרטגיות היקשרות בבית הספר - מאמר מפורט באנגלית / קריסטי ברגין ודייויד ברגין
הפסקה!  האם זה באמת משחק ילדים?  / סינדי ליוויט
חיזוקים ותמריצים - מה ייצא לי מזה? / שושנה הימן
מיומנויות חברתיות וכישורים חברתיים בבית הספר / אווה דה-גושטוני
איזון בין עבודה למשפחה / יונס המלסטרנד
יום לימודים ארוך בגן הילדים / אילנה סטרובינסקי
 
מה יש לגישה שלנו להוסיף לכם
 
כיום קיימות עשרות, אם לא מאות, גישות וסדנאות לאנשי מקצוע במשרד החינוך ובשוק הפרטי.  במה אנחנו ייחודיים   ?גישתנו מושתתת על תורת ההיקשרות ועל הפסיכולוגיה ההתפתחותית. אנו לא מעניקים "מתכונים" לשליטה בהתנהגותם של ילדים, אלא תובנה לשורש ההתנהגות על מנת לאפשר לאינטואיציה להוביל לשינוי ארוך טווח בילד.  כיום, רובן המוחלט של הגישות מפרקות לגורמים את התנהגותם של ילדים ונותנות מענה נקודתי בלבד להתנהגות זו או אחרת.  ראייה זו מפספסת את התמונה הכללית ומזיקה לילד בטווח הארוך.
אנו מתמקדים בהבנת הילדים וצורכיהם, וההשלכות על ההתייחסות של המבוגרים האחראים אליהם. האב המייסד של גישת ההיקשרות הוא, כידוע, בולבי, כאשר עיקר גילוייו התייחסו להיקשרות בשנות הינקות.  ב50 שנים האחרונות גישה זו התפתחה רבות.  ד"ר גורדון ניופלד, בעל מעל ל – 30 שנות ניסיון בפסיכולוגיה התפתחותית וקלינית, שילב בין הגישות הקיימות ושרטט את מפות ההתפתחות של הילד מהינקות ועד הבגרות.  הגילוי המשמעותי ביותר הוא שהתפתחותם התקינה של ילדים תלויה בהיקשרותם הבריאה למבוגרים בחייהם
 
השתלמות מקצועית:
ההשתלמויות שלנו מעניקות למשתתפים את הראייה הכוללת מה צריכה להיות התפתחותם של ילדים. הן מאפשרות להם להשליך את הנלמד על ילדים ספציפיים מחיי היומיום, להבין אותם לעומק, למצוא את הדרך לתת מענה אמיתי לצורכיהם של ילדים אלה ולסייע להם להגשים את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם בדרך לבגרות.

פירוט השתלמויות:
סדנא חווייתית המתאימה לאנשי מקצוע המתעסקים עם הגיל הרך. סדנא זו מתאימה גם למדריכי נוער ומדריכי פנימייה. הסדנא מקנה מיומנויות מעשיות לשימוש מיידי ויומיומי בעבודה עם הילדים.
 
סדנא חווייתית המתאימה לצוותי הוראה לילדים בגיל יסודי ועד תיכון. הסדנא מתייחסת להיבטים הפרקטיים של ההוראה ולקשיים היומיומיים בניהול כיתה, קיום תהליך לימודי והשגת שיתוף פעולה בכיתה.
 
 סדרה של 4 הרצאות, בשילוב דיון עם הקהל, בנושא ההתפתחות ותורת ההיקשרות. ההשתלמות מקנה תובנות מרחיקות לכת בנוגע לתהליך הלמידה אצל ילדים, ובעלת השלכות מהותיות על הלמידה בכיתה.
 
החלק הראשון מסדנת ההכשרה למנחי לייף סנטר. חלק זה פתוח גם לאנשי מקצוע המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם, מבלי להמשיך במסלול ההכשרה. סדרה זו מתארת לעומק את הדינאמיקות בין תהליכי ההתבגרות, הרגישות של הילד, וההיקשרות. היא מחדדת את התחלואות של החברה המודרנית ומצביעה על שורשן של הבעיות הרווחות היום בגידול ילדים
 
·        סדרת הרצאות ומפגשים חד פעמיים בנושאים שונים ומגוונים, כגון: "כיצד ילדים מפתחים אכפתיות סביבתית", "משמעת שאינה מפרידה", "גורם הלמידות," ועוד. 

צרו אתנו קשר לפרטים נוספים! 
 
לאנשי מקצוע