english
חפש לפי גיל: חפש לפי נושא: חפש שאלות ותשובות המכילים את המילה\מילים:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  הבא >>
גמילה מחיתולים מלווה בהתאפקות בתי בת שנתיים ושמונה, מדברת שוטף. עדיין עם טיטול, כאשר אני מורידה לה טיטול בבית היא מצליבה רגליים כאשר יש לה פיפי או קקי אך לא מוכנה לשבת על הסיר או על האסלה, ניסינו לדבר איתה, בואי תיהיי כמו החברות, כמו גדולה וכו' אני מנסה לא להפעיל עליה לחץ אך אני רוצה לגמול אותה כדי שתלך לגן עירייה... איך גומלים ילדה שלא מוכנה לשבת בשירותים אך כבר מוכנה ומתאפקת?
לתשובה >>

ההורים והמורים לא מבינים אותי שלום רב, אני בת 15 , ומרגישה שההורים שלי לא מבינים אותי. זה מתסכל אותי מאוד וגורם לי לויכוחים איתם על דברים הכי קטנים. גם המורים שלי לא מבינים את הקשיים שלי ומזלזלים בדברים שאני אומרת שחשובים לי אני מסתובבת מאוד מתסכלת. האם מישהו יכול לעזור לי?
לתשובה >>

פרידה וחזרה לאבא גרוש אני אם חד הורית לילדה בת 3.5, אבא שלה חזר לתמונה לפני 3 חודשים והחיבור בינהם היה טוב. בחודש האחרון היא לא רוצה ללכת איתו לשום מקום, היא רוצה להישאר איתי. הסברתי לו שאני לא מוכנה להכריח אותה ללכת, איך פותרים את זה?
לתשובה >>

שלום רב, בתי הבכורה היא כמעט בת 5 (יש לה אחות בת 1.3), היא ילדה חכמה, יפהפיה, מקסימה ו...ביישנית. זה מתבטא בקושי להפריד מאיתנו במקומות מסויימים: למשל כשהולכת לחברות הפרידה ארוכה מאוד, כשהולכת לימי הולדת של חברות מהגן היא לא מוכנה להשאר לבד, למרות שאף הורה לא נשאר וכולם חברים מוכרים מהגן, כשהיא מגיעה לגן בבוקר אחרי ימים בודדים שלא הייתה בעקבות מחלה או חופש. הסכמנו על ״טקס פרידה״ שכולל: נשיקה, כיף וחיבוק ואחריו אני או בעלי אומרים שלום והולכים, זה לא ממש עובד ולפעמים מלווה בבכי. בנוסף - כשהיא בסופו של דבר מסכימה להשאר, היא לא משתתפת ומתביישת אפילו כשפונים אליה או לאכול (למשל בימי הולדת כשמחלקים אוכל לכולם, היא לא אוכלת כיוון שמתביישת), לעומת זאת - בגן הגננת אומרת שהיא משתתפת כשצריך אך לפעמים פגיעה מידי. היא מסוגלת אפילו לא ללכת לשירותים אצל חברות כיוון שמתביישת לבקש שידליקו לה אור. חשוב לי לציין, שכאשר היא מרגישה בטוחה במקום מסויים, היא מקסימה, פעלתנית ואינה מתביישת, אך זה לוקח המון זמן ואפילו ימים. דוגמא מהיום: היא הוזמנה ליום הולדת של חברה, יחד עם עוד 9-10 בנות מהגן, כולן חברות שלה. כבר בדרך לשם הגנתיות לזה שאני אומרת לה שלום יפה והיא נשארת עם החברות ואני באה לקחת אותה אחר כך. היא הסכימה, וכשהגענו, היא לא הייתה מוכנה להיפרד בכלל, נשארתי איתה עוד 15 דקות, כשבזמן הזה הצעתי לה להשתתף בפעילות השונה והיא לא הייתה מוכנה. כשראינו ילדות אחרות באות ואומרות להוריהן שלום בלי כל בעיה, זה לא גרם לה לשחרר אותי...גם שידולים ושוחד לא עזרו בכלל. בסוף אמרתי לה שהיא לא חייבת להישאר ויכולה לחזור איתי הביתה, היא לא הסכימה, ואמא של ילדת יום ההולדת לקחה אותה פנימה. 5 דקות אחרי שהלכתי האמא התקשרה אלי שהיא רוצה שאבוא לקחת אותה, בעלי הלך והיא ביקשה שישאר איתה שם (הוא נשאר). מה אני יכולה לעשות כדי לגרום לה להבין שאין לה מה להתבייש? איך לעזור לה להיפרד בקלות? הצילו.....
לתשובה >>

ילדה צורחת הבת שלי בת שנתיים וחצי לפני כשבוע היה לה דלקת גרון אחרי טיפול אנטביוטי מרופא עבר לה הדלקת ומאז היא מתעוררת בלילה ללא שום סיבה ורק צורחת בלי הפסקה המון זמן וכן במשך היום פתאום יש לה את זה שהיא מתחילה לצרוח ואנו לא יודעים ממה זה חשוב לציין שאנו נותנים לה המון תשומת לב.. אשמח מאוד לקבל יעוץ.
לתשובה >>

שאלות ותשובות