english

אודות מרכז לייף סנטר

לייף סנטר, המרכז להורות מקושרת, היא מהחברות המובילות בישראל בתחום גידול ילדים. לייף סנטר מקיימת הרצאות, סדנאות הורים ומוציאה לאור ספרים ודיסקים העוסקים במגוון נושאים המבוססים על גישת ההיקשרות.
 
בבסיס הגישה, עומדת השאיפה ליצור חברה בריאה יותר, מוכוונת משפחה וערכים, בה יחסי הורה – ילד מושתתים על קרבה, הבנה וקבלה.
 
גישת ההיקשרות מאפשרת למבוגרים להבין את תהליכי ההתפתחות בילדים, ואת ההשלכות הרבות של יחסי מבוגרים – ילדים על התנהגותם של הילדים, על החינוך, ועל פני החברה כולה.
 
אנו מכירים בצורך לתת מענה ייחודי המתאים לכל שלב בחיי הילד. מענה זה יאפשר לילד להתפתח בצורה מיטבית ולהגשים את הפוטנציאל האנושי הטמון בו.
 
אנו מאמינים ש: 
  • האחריות ליחסים נמצאת בידי ההורה
  • הבסיס הבטוח שהילד מקבל מהמבוגרים בחייו מאפשר לו להתבגר באמת ולהגשים את הפוטנציאל הטמון בו
  • לכל הורה יש אינטואיציה בריאה אשר תכוון אותו לדרכים הנכונות עבורו ועבור משפחתו
  • הכוח לגדל את הילדים בבטחה נובע מתוך מערכת היחסים ההירארכיים הקיימת בין הורה לילדו
  • ניתן לבנות ו/או לשקם מערכת יחסים בכל שלב
  • ניתן לאתחל תהליכי התבגרות שנתקעו, על מנת לאפשר את המשכה הבריאה והטבעית של ההתפתחות.
מטרתנו היא לסייע להורים, למורים ולכל מבוגר המטפל בילדים על ידי מתן תובנות, כלים ותמיכה באמצעות ספרים, סדנאות, הרצאות, ייעוץ אישי, מאמרים אקטואליים, פורום הורות ותמיכה אישית.
 
הקורס "הכוח להיות הורה" והספר "למה זה כל כך מסובך?!" וכמו כן הספר והסדנא "איך לדבר כך שהילדים יקשיבו ולהקשיב כך שהילדים ידברו" זוכים לפופולריות רבה בקרב הורים לילדים בני כל הגילאים.
 
מרכז לייף סנטר הוקם בשנת 1998 ע"י הגב' שושנה הימן, יועצת הורים, מרצה ומנחת הורים ומורים, בעלת למעלה מ – 30 שנות ניסיון בארצות הברית, קנדה וישראל. היא אם ל – 6 וסבתא.
 
לחצו כאן לפירוט אודות עקרונות וייחודיות הגישה ההתפתחותית - היקשרותית


צוות מנחים:

לחצו כאן לפירוט מנחים מוסמכים בתכנית ניופלד

לחצו כאן לפירוט מנחים מוסמכים בתכנית פייבר ומייזליש


צוות הנהלה:שושנה הימן המייסדת והמנהלת של לייף סנטר, המרכז להורות מקושרת. היא המנהלת האיזורית בישראל של מכון ניופלד, בו היא משמשת כחברת סגל ויועצת סגל. 35 שנות הניסיון של שושנה בארצות הברית, קנדה וישראל כוללים ייעוץ הורים, הנחיית סדנאות וקורסים והעברת הרצאות. שושנה עבדה ועובדת בשיתוף פעולה עם מכון לנדר, מרכז אקדמי ירושלים, עמותת המורים, המכון לטכנולוגיה חינוכית, קרן רוטשילד, ועוד.

שושנה הוכשרה במגוון מסגרות בתחום גידול ילדים, אוניברסיטת בר אילן, הארגון הבינלאומי לחינוך ללידה, ליגת לה לצ'ה הבינלאומי, וסדנאות פייבר/מייזליש, אשר רבי המכר שלהם אותם היא הוציאה לאור בעברית הפכו לשם דבר בכל בית בישראל.

הבסיס לעבודתה של שושנה הוא המודל של דר' גורדון ניופלד ויישומיו, וההכשרה האישית לאורך השנים על ידי דר' ניופלד ממשיכה להתוות את כיווני עבודתה. תשוקתה ומחויבותה להורים וילדים מובילות אותה לחפש ולהכשיר אנשי מקצוע בישראל שהנם בעלי רצון עז לעזור להורים להבין מהם צרכיהם האמיתיים של ילדים ומתבגרים על מנת להגשים את מלוא הפוטנציאל האנושי הטמון בהם.

שושנה עובדת יחד עם בתה, אילנה סטרובינסקי. יש לה ששה ילדים ונכדים רבים. משפחתה ממשיכה להיות המקור המשמעותי ביותר של אושר, סיפוק ותובנה אודות כיצד ילדים גדלים להיות בני אדם אחראים, מסופקים ומתחשבים.


אילנה סטרובינסקי
, אם ל – 4 ילדים, בוגרת תואר ראשון במינהל חינוכי וחינוך לא פורמלי באוניברסיטת בר-אילן, בוגרת לימודי הנחיית סדנאות הורים במסגרת מרכז לייף סנטר, בוגרת קורסי האינטנסיב של מכון ניופלד ולקראת סיומה של תוכנית סטאז' להצגת קורסי ניופלד והדרכת הורים. אילנה עובדת מזה כעשר שנים במרכז לייף סנטר בפיתוח תוכן, ליווי מנחים, ניהול אתר ועבודות אדמיניסטרטיביות. עיקר עבודתה כיום מתנהל סביב עריכת תכני מכון ניופלד לעברית תוך כדי התאמת תכנים אלה לציבור הישראלי. לאילנה כעשר שנות ניסיון בהנחיית סדנאות הורים ומתן הדרכה פרטנית כאשר עיקר העבודה בתחום זה בהווה מבוסס על המודל של ד"ר ניופלד ועל ההכשרה האישית שקיבלה מצוות המכון. שולה גרניק , אם לחמישה וסבתא. משמשת כמנהלת המשרד, בתחום קשרי לקוחות, שיווק ותחזוקת אתר הבית של חברת לייף סנטר.   שולה ניהלה, במשך שנים רבות, משרד בבית ספר מקומי, שהצליח לשלב תלמידים עם צרכים מיוחדים בכיתות רגילות, בהצלחה רבה.

שולה למדה, במהלך השנים, אנגלית באוניברסיטת בר-אילן, תיאטרון חינוכי באוניברסיטת תל-אביב וכן קורסים שונים בחינוך במכללת אריאל.   היום לומדת גרפולוגיה ככלי טיפולי.

 יהודה עופר
,יועץ לשוני ומתרגם, עיתונאי וסופר במקצועו, היה עורך הראשי של הוצאת הספרים של משרד הביטחון  במשך שנים רבות. הוא כתב את הספר על מבצע אנטבה שהופיע באנגלית בהוצאת 'פנגווין' ותורגם ל-13 שפות נוספות. 

יהודה קשור ללייף סנטר מצעדיו הראשונים של המרכז. הוא תירגם את ספרי ההוצאה ומסייע בתרגום חומר לאתר ומאמרים רבים שמופיעים באתרים אחרים, בעיתונים, ומחולקים בקבוצי הורים ע"י מנחי לייף סנטר. 

מסירותו לנושא של גידול ילדים, טוב לב ושמחת חיים שלו מוקרנים בכל עבודתו. יהודה הוא אב לשני ילדים וסב לאחד. 


הקדשה
 
האתר מוקדש באהבה לזכרה של סילביה מנדלבאום ז"ל, שהקדישה את חייה להושטת עזרה לאחרים, תוך סלילת נתיבות בחינוך, צדק וחסד. אמונתה ועוז רוחה היו מקור השראה לכל מי שהכירה. אבל מעל הכל, לעולם אהיה אסירת-תודה על כך שכאמי היא גרמה לי לחוש בטוחה בעולמנו זה. 
 
אודות מרכז לייף סנטר